KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344013
*
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 12:17:39
1
150 kr
12/1 16:26:16
2
Vinnande bud
12/1 18:38:53
3
300 kr
12/1 18:38:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg.
Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4013
Oljemålning
Dal-Edvin, Hytta, 44 x 35
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 12:17:39 | 1 | 150 kr |
12/1 16:26:16 | 2 | Vinnande bud |
12/1 18:38:53 | 3 | 300 kr |
12/1 18:38:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Strömbergshyttans glasbruk
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
Strömbergshyttans glasbruk, beläget i Lessebo kommun, mitt emellan centralorterna Hovmantorp och Lessebo, fick 1933 sitt namn efter bruksdisponenten Edvard Strömberg. Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dal-edvin hytta olja oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30